Δευτέρα 19 Αυγούστου 2013

Πρώτη νίκη στην Β΄ Εθνική η αντρική ομάδα στο Handball

Το Σάββατο 15/12/2012 στις 18:00 στο κλειστό  γυμναστήριο Λιβαδειάς στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής στο νέο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής στο Handball  η αντρική ομάδα του συλλόγου μας αντιμετώπισε την ομάδα της Λαμίας Α.Π.Σ Φθία και κατάφερε να σημειώσει την πρώτη νίκη της με σκορ 30-28. Στο πρώτο ημίχρονο η καλή άμυνα και οι σωστές επιλογές στην επίθεση διαμόρφωσαν το σκορ σε 15 -8, πιστεύοντας ότι θα η επικράτηση θα έρθει εύκολα. Στο δεύτερο όμως ημίχρονο από την μία η χαλαρότητα των παικτών μας και από την άλλη η ταχύτητα των αντιπάλων λίγο έλειψε να γείρει το παιχνίδι στους φιλοξενούμενους. Το τελευταίο δίλεπτο και ενώ η ομάδα μας ήταν ένα γκολ μπροστά μια εξαιρετική απόκρουση του τερματοφύλακά μας Δημήτρη Μαγκλάρα και το καταπληκτικό γκολ του πρώτου σκόρερ του αγώνα Γιώργου Φελεκίδη διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Τα δεκάλεπτα: α΄ ημίχρονο 4-4, 11-5,15-8, β΄ ημίχρονο 19-14,26-23,30-28

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τερματοφύλακα τον Μαγκλάρα Δημήτρη και τους Παλιούρα Άγγελο ( 6 γκολ), Αγνιάδη Γιάννη ( 4 γκολ ) , Φελεκίδη Γιωργο ( 11 γκολ ), Ρούντα Κωστα ( 1 γκολ ), Μακρή Γιώργο, Μήχα Δημήτρη ( 3 γκολ ), Κώτσου Δημήτρη, Κουτουλούκη Λουκά, Μιχαλοστάμου Χρήστο ( 4 γκολ ), Βαγιάννη Στέφανο, Μπαλά Σωτήρη ( 1 γκολ )