Παρασκευή 7 Αυγούστου 2020

Ήττα για τις παγκορασιδες στην Ιτεα

Την πρώτη ήττα γνώρισε η ομάδα των παγκορασίδων σήμερα το απόγευμα εκτός έδρας στην Ιτέα από την τοπική ομάδα με 3-0 σετ. Στο 1ο σετ η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά διατηρούσε το προβάδισμα στο σκορ προηγήθηκε με 13-9 και 15-12 αλλά το σετ κρίθηκε όταν η γηπεδούχος ομάδα ισοφάρισε και προηγήθηκε 19-18 και τελικά να πάρει το σετ με 25-19. Στο 2ο σετ η ομάδα έκανε την χειρότερη εμφάνιση και με κατεβασμένα τα χέρια απώλεσε το σετ με 25-4. Στο τελευταίο σετ έγινε επανάληψη του αρχικού με την ομάδα μας να προηγηθεί με 7-3, 12-9, 16-14 και σε αυτό το σημείο πάλι κόλλησε και τελικά έχασε και το 3ο με 25-20. Αγωνίστηκαν οι Αγγελοπούλου Φαίη, Σουραφή Ιωάννα, Δεμέστιχα Σόνια, Ραμάι Τζούλια, Παππά Κατερίνα, Κανταζά Δανάη, Πολίτη Μαρήλια, Μυλωνά Φανή, Τσολάκου Ροζέλα, Κεράστα Εβίτα, Μίχα Κλειώ, Σώκου Ηλιάννα, Τριανταφύλλου Λίλιαν και Γεωργίου Δήμητρα. Προπονητικό δίδυμο Τσόκανος Σταύρος - Χαλβατζής Χρήστος